Çalıştaylar

Çalıştay Öneri Formunu İndirmek İçin Tıklayınız

Değerli Araştırmacı,

Hepimizin bildiği gibi Eğitim Bilimleri, temelleri milattan önceki yıllara dayanan bir alandır. Eğitim bilimleri son derece karmaşık ve birbirinden farklılık gösteren bir yapıya sahip olan insanı ve eğitim verilmesi hedeflenen alanı her boyutu ile inceleyerek, uygun ve etkin eğitim-öğretim yöntemlerinin, ortamlarının, yaklaşımlarının ve teorilerinin geliştirilmesini ve uygulanmasını hedefler. Ancak, gerek ülkemizde gerekse dünyada mühendislik eğitimi alanında eğitim bilimleri tarafından geliştirilen teorilerin ve yaklaşımların etkin olarak kullanılması konusundaki çalışmalar son derece kısıtlıdır.

Atılım Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Southern Illinois Üniversitesi Edwardsville (ABD) mühendislik eğitimi çalışmalarının bir ivme kazanmasına katkıda bulunmak amacıyla Uluslararası Mühendislik Eğitimi Konferansı düzenlemektedir. 31 Ekim-3 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Lara’da ikincisi düzenlenecek olan bu konferans ile dünyada mühendislik eğitimi alanında yapılan çalışmaları yansıtan bir paylaşım ortamının oluşturulması hedeflenmiştir.

Sizleri genel olarak konferans sitesinde belirtilen konu başlıkları çerçevesinde ve özellikle de üniversitenizde/kurumunuzda mühendislik eğitimi alanında yapılan çalışmalarınızı tanıtmak amacıyla konferans çatısı altında bir çalıştay düzenlemeye davet ediyoruz. Yapacağınız bu katkı için lütfen ekteki formu doldurarak bize iletiniz.

Konferans ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki web sitesinden ve ekte sunulan bildiri çağrısından erişebilirsiniz.

http://meuk2012.atilim.edu.tr/calistaylar

2. Mühendislik Eğitimi Uluslararası Konferansı: Yeni Eğilimler ve Beklentiler (MEUK2012)’ye  yapacağınız katkılardan ötürü teşekkür ederiz.

 

Prof. Dr. İsmail Bircan

Rektör Yardımcısı

Atılım Üniversitesi, Ankara, Türkiye

Bu Sayfayı Paylaş

facebook üzerinden paylaş twitter üzerinden paylaş friendfeed üzerinden paylaş yahoomail üzerinden paylaş Google Favorilerine ekle gmail üzerinden paylaş digg üzerinden paylaş blogger üzerinden paylaş linkedin üzerinden paylaş