Davetli Konuşmacılar

Dr. Ryan Fries: 
Dr. Fries, ABD'de bulunan SIUE, İnşaat Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olup Amerika İnşaat Mühendisleri Derneği 2011 ExCEEd Eğitimde Yeni Öğretim Görevlisi Mükemmeliyet Ödülü (2011) (American Society of Civil Engineers 2011 ExCEEd New Faculty Excellence in Teaching Award) ve Chi - Epsilon James M. Robbins Eğitimde Mükemelliyet Ödülü (2011)(Chi-Epsilon James M. Robbins Award Excellence in Teaching Award) sahibidir. 
Sunum Konusu: Öğrenci Katılımı için sınıf planlaması (Planning Your Class to Engage the Students)
 
Dr. Sohyung Cho: 
Dr. Cho, ABD’de bulunan SIUE Endüstri ve İmalat Mühendisliği Bölümünde Doçent olup 2011 ve 2009 SIUE Mühendislik Fakültesi Endüstri ve İmalat Mühendisliği Eğitim Mükemmeliyet Ödülleri sahibidir. 
Sunum Konusu: Lisans ve lisansüstü öğrencilerinin eğitiminde kullanılan test-yatağı (Test-bed used for education of both undergraduate and graduate students)
 
Dr.Lueny Morell: 
Dr. Lueny Morell sağlık problemleri nedeniyle konferansımıza katılamayacaktır.
 
Dr.Oral Büyüköztürk: 
Dr. Büyüköztürk Massachusetts Institute of Technology (MIT), ABD’de İnşaat ve çevre Mühendisliği Bölümünde profesördür.
Sunum Konusu: Mühendislik Eğitim Müfredatının Yeniden Yapılandırılması (Restructuring Engineering Education Curriculum)
 
Dr.Celal Şengör : 
Dr. Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde profesördür. Araştırma konuları arasında tektonik, yapısal jeoloji, fiziksel stratigrafi ve jeoloji tarihi yer almaktadır. Londra Jeoloji Topluluğu (1984) ve ayrıca Uluslararası ve ulusal bilim ödülleri olmak üzere birçok uluslar arası ödül sahibidir.
Sunum Konusu: Mühendislik eğitiminde fen bilimlerinin rolü (Role of natural sciences in engineering education)
 
Dr.Hasan Mandal : 
Dr. Mandal, metalürji ve malzeme bilimleri profesörü olup Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikaları Direktörüdür.TÜBİTAK Bilim ve Avrupa Seramik Derneği Stuijts Ödülleri dahil bir çok uluslar arası ve ulusal ödül sahibidir. Uluslararası Mühendislik Eğitimi Dernekleri Federasyonu (IFFES) Başkan Yardımcılığı dahil bir çok mesleki kurum üyesi ve idarecisidir. 
Sunum Konusu: Küresel Mühendislik Eğitiminin Sürekli Gelişimi için Önemli bir Araç: Hareketlilik
  
Dr.Tarık Kaboğlu : 
Sayın Kaboğlu, 1983 yılında lisans ve 1987 yılında yüksel lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden ve MBA derecesini 2002 yılında Ankara Üniversitesi’nden almıştır. ASELSAN’a 1983 yılında katılmış ve 1983’ten 2011 yılına kadar değişik bölüm ve pozisyonlarda çalışmıştır. Şu anda Astana – Kazakistan’da bulunan “Kazakhstan Aselsan Engineering”(KAE) LLP Şirketi’nde CEO olarak çalışmaktadır. 
Sunum konusu: Teknoloji Yönetimi ve Üniversitelerin ve Sanayinin Rolü

Bu Sayfayı Paylaş

facebook üzerinden paylaş twitter üzerinden paylaş friendfeed üzerinden paylaş yahoomail üzerinden paylaş Google Favorilerine ekle gmail üzerinden paylaş digg üzerinden paylaş blogger üzerinden paylaş linkedin üzerinden paylaş