Ulaşım

Havayolu:
Antalya’ya ulaşım kolaydır. İstanbul ve Ankara’dan düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Avrupa’nın bir çok büyük kentinden Antalya’ya doğrudan uçabilirsiniz. Şehir merkeziyle Antalya havalimanı arasındaki mesafe yaklaşık 10 km kadardır. Antalya havalimanında birbirine yakın iki adet uluslararası terminal bulunmaktadır. İki terminal arasında 24 saat boyunca ücretsiz servis hizmeti verilmektedir. Antalya’ya yapılan ulusal ve uluslararası uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.aytport.com bağlantısını kullanabilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:

Karayolu:
Şehirlerarası otobüs kullanımı ülke içi ulaşımın en uygun yollarından biridir. Fiyatları uygundur. Ülkenin herhngi bir yerinden Antalya’ya ulaşım kolaydır. Anayollar takip edildiğinden yolculuğunuz İstanbul’dan yaklaşık 12 saat, Ankara’dan yaklaşık 7 saat ve İzmir’den ise yaklaşık 6 saat sürer. Otogar şehir merkezinin 4 km kadar kuzeyindedir. Otobüs firmalarının hizmet kalitesi oldukça yüksek ve fiyatlar göreli olarak uygundur.
İlgili Bağlantılar:

Demiryolu:
Antalya’ya tren yol ile ulaşım da düşünülebilir. Avrupa’nın bir çok büyük kentinden İstanbul’a tren yoluyla erişmek mümkündür. Sonrasında Burdur’a kadar trenle gelebilirsiniz devamında otobüs yolculuğu iyi bir tercih olacaktır zira Antalya’da tren istasyonu yoktur. 
İlgili Bağlantı: Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları

Denizyolu:
Antalya’ya denizyolu ile ulaşım da bir seçenektir. Dünyanın heryerinden yat ile ulaşım mümkün olduğu gibi Akdeniz’deki bir çok denizyolu firması Antalya limanına düzenli seferler yapmaktadır. 
İgili Bağlantı : Blue Voyage Gullet Cruise and Boat Trips from Antalya, Turkey

Türkiye Vizesi Nasıl Alınır:
Türkiye Cumhuriyeti bazı ülke vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize istemektedir. Türkiye’ye giriş için istenen vize gereklerine ilişkin detayları öğrenmek için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz.
İgili Bağlantı: E-konsolosluk


 

Bu Sayfayı Paylaş

facebook üzerinden paylaş twitter üzerinden paylaş friendfeed üzerinden paylaş yahoomail üzerinden paylaş Google Favorilerine ekle gmail üzerinden paylaş digg üzerinden paylaş blogger üzerinden paylaş linkedin üzerinden paylaş